İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Ölü Balık Bakışlı” oyuncu pek kızmış…

Show TV’de zamanında yayınlanan yetenek yarışmasından sonra attı adımını dizi sektörüne. Ne adımı. Adım değil bildiğin kapak attı. Her yıl veya 2 yılda bir yeni bir dizi projesiyle çıktı oyuncu karşısına.

Oynadığı hiçbir diziyi baştan sona izlemişliğim yok. Olamaz da zira. Oyunculuğun sıfır kabiliyet olduğu bir bedenin yer aldığı diziyi izlemek bir kenara dursun, çevremdekilerin de izlememesi için uyarılarda bulunurum.

“Bitter çikelota”lı dizisinden tam kurtulduk derken, 99 kişi tarafından tecavüze uğramış bir kadın olarak çıktı başka bir dizide karşımıza. ‘Neyse oh be bitti’ diye sevinedururken, çakma bir dizinin fragmanları döndü abone olduğu kanal ekranlarında.

Halen Amerika’da gösterimde olan ve oldukça başarılı olan bir dizinin Türkiye çakmasıydı bu. İzin alınarak yapılan bir uyarlama diyelim. Tıpkı Show TV’de 24 saat boyunca yayınlanan Doktorlar isimli dizi gibi. İzin alınarak çekiliyordu Türkiye versiyonu.

Dizisi Perşembe günü yayınlandığından ve Kurtlar Vadisi Pusu karşısında bir türlü üstünlük kuramadığından komplekse girmiş olacak ki, dizisine çakma diyenleri “Aptallıkla” suçluyor. Evet Türk izleyicisine, yani üzerinden para kazandığı kitleye açık açık aptal diyordu bugünkü günlük gazetenin birinde.

Çakma ama. Evet oynadığın dizi çakma. Orijinali Amerikan televizyonlarında oynuyor. Orijinali yani ilki varken sonradan çıkan her şey çakma değil midir? Ama biz bu dizi için çakma dediğimizden “Aptal” oluyoruz. “Aptallık” etmiş oluyoruz.

Dizinin orijinalinden habersiz olan önemli bir kitle çekirdekleri ellerinde reklam aralarında izledikleri dizimsi çakma “şeyle” avuna dursun, çakma olan bir şeye bizler çakma demeye devam edeceğiz.

Bir yorum

  1. Halide ersoy Halide ersoy Mart 16, 2013

    Bence bunlari soylemek icin birseyler basarman gerekir ? Kolaysa siz yapin. Bu fanlik degil. Sadece cok bilmis gibi bir yorum olmus. Elbet dogru yolu bulursun inaniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir