İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Touch’a hayran kaldım

20121225-200202.jpg Henüz 3 bölüm izledim ama cidden diziyi çok beğendim. Heroes’in yapımcısı Tim Kring’in dizisi. Gerçi Heroes ilerleyen sezonlarda saçmalamış ve bir çoğumuzun eski beğenesinin yerinde yeller uçuşur olmuştu. Touch umarım aynı kaderi paylaşmaz. Ki zaten ikinci sezon siparişini de çoktan almış.

Touch’da 24’ten aşina olduğumuz Jack Bauer (Kiefer Sutherland) başrolde. ABD Başkanına zamanında kafa tutan Jack, yeni dizisi Touch’da yükseklik korkusu olan eski muhabir, yeni havaalanı bagaj sorumlusu ve eşini kaybetmiş otistik bir çocuğun babası rolünde. İlk yarım saat Jack’e alışmak zor olsada ilerleyen dakika ve bölümlerde role ne kadar da uygun olduğunu görüyoruz.

Otistik bir çocuk olab Jake 10 yaşında ve bu yaşına kadar tek kelime konuşmamış. Biz jake’ın sesini arka ses olarak bölüm başı ve sonlarında duyuyoruz.

Jake sürekli rakamlar karalıyor. Ve bu rakamların dünyanın değişik yerlerinde olan insanlarla bir şekilde bağlantısı var. İşte bu rakamların sırrını çözüp bu insanlara yardımcı olmak babasına kalıyor. Kahramanlık dizisi olarak görülse de oldukça iyi hikayeler barındıran bir drama. Her bölüm farklı bir konu var. Sevdiğim bir şekil olmasa da dizinin ana konusu da olduğu için mutlaka bölüm bölüm izlenmeli. Son dönemde her bölümde farklı hikayelerin olduğu diziler ağırlıkta sanki.

Neyse.

Touch’a henüz başlamadıysanız mutlaka başlayın. İlk sezonun tüm bölümlerine sahip olduğum için aralıksız izleyerek sezonu bitirip yeni sezonun yolunu bekleyeceğim. Diziyi HD olarak izlemenizi de şiddetle tavsiye ederim. Zira açılış jeneriği son yıllarda izlediğim en iyi jeneriğe sahip.

Arşivimi karıştırdığımda Mart 2011’de de diziyle alakalı bir şeyler yazdığımı gördüm .
http://www.haqqo.net/2011/03/01/touch-yeni-dizi/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir