İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

American Horror Story’yi çekici kılan ne?

Belki haberiniz var belki yok. Ama an itibariyle haberdar oldunuz.

American Horror Story’yi korku gerilim dizisi. Amerikan televizyonu FX’de yayınlanıyor.

Dizinin adının ilk duyduğum da aklıma “Alacakaranlık” kuşağında yayınlanan her konusu farklı diz gelmişti. Genel olarak her bölümü ayrı konuya sahip dizilere çok sıcak değilim. Buna rağmen dizi fragmanı oldukça çekici olduğundan American Horror Story’e bir şans vereyim dedim. Elimde hazır 4 bölümüde varken beğenirsem hepsini izlerim beğenmesem ilk bölümden sonra geri dönüşüm kutusu’na yollarım diye düşünüyordum.

Dizinin havasına uygun olarak geç saatlerde diziyi izlemeye başladığımda 4 bölümün eriyip gittiğini fark ettim. Dizi oyuncuları müziği ve hikayesiyle harika.

Az biraz konuya bakacak olursak;
Baba,Ana,Kız. Aile bireylerimiz bunlar. Oldukça büyük eski tarihli bir ev alırlar. Ev dediysek 2+1 değil. 3+1 hiç değil. Bildiğin şatomsu bir yapı. İlk bölümde evi harabe şekilde için de iki çocuğun top koşturduğu ve sonrasında başlarına neler geldiğ ve sonrasında da evin yeni sahipleriyle tanışıyoruz.

Dizi başlarken önce eski tarihte geçen olayı sonra da günümüzü veriyor. Ve bu yöntem biraz alışıldık gelse de hiç yadırgamıyoruz.

Diziyi kuşkusuz bu kadar izlenir kılan dizinin yapımcısı. Peki kim bu?

Nip/Tuck gibi bir efsaneyi dünya izleyicisine hediye eden Ryan Murphy’den başkası değil. Öyle ki dizi başlangıç jeneriğinde Nip/Tuck’dan izler bulmak hiçte zor değil.

Ayrıca diziyi benim için seyirlik kılan yönlerden biri de Six Feet Under’den ailenin annesi olarak tanıdığımız Ruth Fisher’in (Frances Conroy) hizmetçi olarak karşımıza çıkıyor olması. (Hizmetçi 1 kişi ama bazı erkekler hizmetçiyi herkesin gördüğü şekliyle görmüyor) Ayrıca hizmetçinin hüzünlü hikayesini ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Son söz olarak, bu senenin önemli yapımlarından biri olan American Horror Story’i mutlaka izleyiniz. Işıklar kapalı olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir