İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

63. Emmy Adayları ve Mad Men

Amerikan televizyon ödüllerinin en prestijlisi Emmy Adayları açıklanınca listeye bir bakayım dedim. Bakmasına baktım ama listede kendi adaylarımı görmeyince yada kendi adaylarımın daha az ödülle aday olduklarını görünce sinirlendim.

Mad Men’i 1 sezon izledim. Bohem havası reklam dünyasına sert zoom girişleri ve eski Amerikan hayatını gösteriyor olması ilgimi oldukça çekmişti. Ama zaman içerisinde diziden koptum. Şimdi 19 dalda aday olduğunu görünce ne yalan söyleyeyim sevdiğim diğer dizilerin de üstüne çıkınca biraz rahatsız oldum. Bu diziyi bu kadar iyi yapan ne. Neden bu kadar el üstünde tutuluyor sorusunu kendime soramadan edemedim.

Mad Man’in en yakın takipçisi ve benim de takip ettiğim komedi dizisi Modern Family 17 dalda aday Emmy ödülleri için. Umarım aday olduğum tüm ödülleri toplar. Kameraya baktıkları sahneleri çok sevdiğimi araya sıkıştırayım.

Filmi/Mini Dizi kategorisinin kuşkusuz yıldızı  Mildred Pierce ise toplamda 21 dalda aday oldu. Dizinin başrolünde Kate Winslet var. Kadroda Guy Pearce gibi tanınmış isimleri de görmem mümkün.

Benim en favori dizim yani ödülleri siler süpürür dediğim kuşkusuz Boardwalk Empire ise Mad Men‘i bir geriden takip ederek 18 adaylıkla ikinci sırada yer alıyor. Bu yılın en ses getiren dizisi Game of Thrones ise 13 dalda aday. Ama eminim ki gelecek sene 13 adaylığını çok çok yukarı çekecektir.

63. Emmy Adayları listesini de vererek yazımı sonlandırayım.

http://www.emmys.tv/awards/63rd-primetime-emmy-awards

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir