İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Game of Thrones görücüye çıktı

Dün akşam ilk bölümünü izledim. İlk bölümden daha önce de 11 dakikalık özel bölümünü izledim. Bu özel bölümde oyuncularla ve yapım ekibiyle yapılmış röportajlar var. Diziyi anlama adına bu bölüm önemli.

Dizi iki farklı ülkede çekiliyor. Prodüksiyonun büyüklüğünü buradan da anlayabilirsiniz. Gerçi ona da bakmaya gerek yok. Dizi ilk dakikalarından itibaren sinemasal bir dil sunuyor size.

Yönetmenleri hayli genç olan dizi 7 farklı aileyle ilgili. Ama ben yanlış saymadıysam henüz 4 tanesini gördüm.

İlk 7-8 dakikasını kaçıran biri fantastik öge barındırmıyor sanır dizinin. Çünkü dizi o en baştaki olaydan sonra farklı bir havaya bürünüyor. Klasik İngiliz kraliyet dönemlerinde geçiyormuş havasında. Ama diğer ailelileri de gösteriyor olması ilerleyen zamanda bir biriyle çok alakasız görülen ailelerin bir şekilde bir araya geleceğine yada yollarının kesişeceğine işaret ediyor.

Dizideki tabi ki en önemli karaktere Sean Bean hayat veriyor. Boramir rolüyle Sean Bean’ı Yüzüklerin Efendisi’nde hatırlamamak mümkün değil. O rolünden daha heybetli bir rolle çıkıyor karşımıza Game of Thrones’da.

Diğer şaşırtıcı bir rolde karşımıza çıkan ise 300’ün ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles’ın vefakar ve dul kadını Lena Headey var. Sarartığı saçlarıyla pek güzel görünmese de havası yeter bu dizide de. İMDB’ye baktığımda uzun ömürlü olmadığını gördüm. Umarım Lena Headey ile ilgili yanlış bilgi girilmiştir.

Dizi dediğim gibi sinema filmi havasında tamda HBO kanalına yakışacak bir kaliteyle çıktı seyirci karşısına. Dizi sever arkadaşlarımdan aldığım yorumların hepsi olumlu. Uzun soluklu bir dizi olmasını umarım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir