İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

hd-en

en sevinerek duyurduğum başlık bu.
peki neden;

imrenerek izlediğim hd yayınların bizde ne zaman başlayacağını hep merak etmişimdir.

türkiye’de de hd olarak yayınlanan diziler var. sinema filmleri var.
demek istediğim anlık yayınlar değil.

yani düşünün ki sabahtan akşama kadar yüksek çözünürlüklü yayın izleyeceksiniz. çamur gibi görüntülerden kurtulacaksınız. (seda sayan ya da

tv karşısında millet olarak geçirdiğimiz zaman dilimini düşündüğümüzde pırıl pırıl bir görüntünün önemi daha iyi anlaşılacaktır.

bu işe ilk olarak doğuş gurubu el attı demek doğru olacaktır.

şöyle ki;

Alıntı:
ntv, ntv spor, cnbc-e ve e2 kanallarından seçilmiş en güzel programlarla eş zamanlı yayın yapacak olan “hd-en” izleyicilere d-smart hd 116. kanal üzerinden sunuluyor. hd-en dünyaca ünlü dizilerin, belgesellerin, basketbol ve futbol maçlarının evlerde yüksek kaliteyle izlenmesine olanak sağlıyor. spor tutkunları için a milli futbol takımı’nın avrupa ve dünya kupası ön eleme maçları; dünya basketbol şampiyonası ve nba basketbol ligi hd olarak yalnızca hd-en’de yer alıyor. nba finali 1. maç la lakers – boston karşılaşması ntv ile eş zamanlı canlı yayın ile hd-en’de de yayınlanacaktır.

hd-en bununla kalmıyor, üstün görüntü kalitesiyle hayatı, hayvanlar alemini, doğa belgesellerini ve şehir hayatını çarpıcı ve net görüntülerle ayağınıza taşıyor. “hayat”ı sıra dışı bir görüntü kalitesi, sıra dışı hayvanlar ve sıra dışı yaşam formları ile yeniden keşfetmeye hazır mısınız? “hayat/life“ belgeseli hd olarak sadece hd-en’de!
dedikoduyu seviyorsanız, moda benim hayatım diyorsanız, desperate housewives ve gossip girl’ü hd kalitesinde hd-en’den izleyerek farklı bir dünyaya adım atacaksınız. yine heroes, 24, pasific, mad men, nip/tuck, tudors, chuck, dexter gibi dünyaca ünlü diziler hd olarak hd-en de yer alıyor.

bu güzel gelişmenin diğer yayın gruplarına da sıçramasını temenni ediyorum.

eski türk filmlerinin görüntü kalitesi malum. yeniden düzenlenen türk filmlerimizde var. hd olarak raflardaki yerlerini alacaklar. işte bu eski filmlerimizin hd yayına geçen türk kanallarında pek güzel görünmeyeceği aşikar. artık buna da kendileri bir çözüm bulsunlar.

yıllardır yurt dışında hd yayın izleyen dünya insanından bizim neyimiz eksik diye yakınarak ” hd-en ” kanalına şimdiden hoşgeldin diyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir