İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İki teknolojik paylaşım…

biri son günlerin çokca konuşulan dokunmatik ekranlı şık görünümlü türksel ve vadafon dağıtımlı apple telefonu, diğeri ise bazı arkadaşların da bildiği bir oynatıcı olan the kmplayer…


apple ürünü ayfon telefonumuz mp3 yapmak o kadarda kolay birşey değil. önce format değiştirecen sonra itunes’den yükleme yapacan vs.
http://audiko.net/ adresine giriyoruz ve pc mizde ki mp3’ü çok kolay şekilde “m4r” formatına çeviriyoruz.
hatta nerede başlasın nerede bitsin diye bile site üzerinden ayarlayabiliyoruz…

gelelim ikinci tavsiyeme;
yüksek çözünürlüklü hd dediğimiz ve uzantısı mkv olan filmleri pc lerimizde göstermek bazen sorun olabiliyor. birbirinden değişik codeckler deniyoruz yada değişik programlar kullanıyoruz. bazılarımız ise seçtikleri bir programla sorunsuz şekilde bu serüvenlerini devam ettiriyorlar.

birçok codec ve player’den sonra şimdilerde kullandığım the kmplayer isimli programı kullanıyorum. herhangi bir codeck istemiyor sizden. herçey kendi içinde geliyor. ve eğer bir harici amfi’nizde varsa direkt optic çıkıştan ses alarak tüm görevi amfiye yaptırıyor ve ses çözsün diye bilgisayarınızı yormuyorsunuz. diğer programlarda bu harici çıkış olayı bende hep can sıkıntısı yaratmıştı ama the kmplayer de gerçekten hiç sorun yok.

görüntü çözücü içinde programın kendi çözücülerini kullanabileceğiniz gibi başka kurulu codeclere de iş yaptırabilirsiniz…

hem ücretsiz hem kullanışlı ve türkçe dil destekli.
işte adresi: http://kmplayer.en.softonic.com/download

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir